Путин: Југославија беше бомбардирана без одобрение од ОН, меѓународното право го кршат други земји

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека меѓународното право го кршат други земји, а не неговата земја.

„Но, поради некоја причина тие ја обвинуваат Москва, иако Југославија беше бомбардирана без одобрение на ОН, како и Ирак и Либија“, рече Путин.

Би можело да ве интересира

Приближно 32 отсто од Украинците се подготвени на територијални отстапки кон Русија за да се стави крај на војната

Руските сили ја презедоа контролата

ВИДЕО: Путин во боите на виножитото, Бајден во инвалидска количка, Трамп во затворски комбинезон – Вештачката интелигенција и светските лидери на модната писта

(ВИДЕО) Путин направи грешка, за малку ќе предизвикаше сообраќајка

Горан Наумовски

Ако победи Трамп, финансискиот товар за помош на Украина ќе се промени на штета на ЕУ тврди Орбан

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Се шири снимка: „Украинец во цивилна облека истрела крстаречка ракета кон Русите од рамо“