Прва средба на британската кралица Елизабета по заразата со ковид, со канадскиот премиер Трудо

Од:

Британската кралица Елизабета денеска во дворецот Виндсор се сретна со канадскиот премиер Џастин Трудо.

dobivaj vesti na viber

Британската кралица (95) се враќа на своите вообичаени должности, откако минатиот месец имаше благи симптоми на КОВИД-19, по што ги откажа своите ангажмани.

Трудо е во посета на Лондон за да разговара со британскиот премиер Борис Џонсон за меѓународен одговор на руската инвазија на Украина.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Елизабета Втора: Почестена сум од бројот на луѓе кои излегоа да го прослават платинестиот јубилеј

Ана Ололовска

ВИДЕО: Кралицата Елизабета Втора се појави на балконот на Бакингемската палата на последниот ден од прославата на платинестата годишнина

Ана Ололовска

ВИДЕО: Почна четиридневната прослава на платинестиот јубилеј на Кралицата

Катерина Павлова-Николовска

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот трон

Кралицата Елизабета нема да присуствува на отворање на седницата на Парламентот

А1он

Кралицата Елизабета ќе присуствува на платинестиот јубилеј, на балконот нема да бидат принцовите Ендру и Хари

А1он