Почина Eн Рутерфорд, Карен од филмот „Однесено со виорот“

Од:

Актерката Eн Рутерфорд, најпозната по својата улога Карен, најмладата сестра на Скарлет О’ Хара во филмот „Однесено со виорот“, почина на 94 години.

Актерката Ени Џефрис, блиска бријателка на Eн потврди дека Рутерфорд починала во понеделникот во својот дом во Беверли Хилс.

Според нејзините зборови, Рутерфорд имала проблеми со срцето.

Би можело да ве интересира

Режисери и продуценти бараат да не се крати буџетот за филм – упатија писмо до Министерството за култура

А1он

„Бизнисот на задоволството“ во друштво на Оскаровци

Пол Мескал глуми во филм кој ќе се снима повеќе од 20 години

Горан Наумовски

Интернационална премиера на филмот „Досие Иднина“ на филмскиот фестивал во Нанси

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

Краткометражниот игран филм „Шеќерни луѓе“ на Сузана Диневски продолжува да доминира на меѓународни филмски фестивали