Најмалку тројца загинати при уривање на трговски центар во Иран

Од:

Најмалку три лица загинаа, а повеќе од 20 се повредени, откако денеска се урна трговски центар во изградба во југоисточниот дел на Иран.

dobivaj vesti na viber

Околу 80 луѓе, најголем дел од нив работници, најверојатно се наоѓаат под урнатините, јавија ирански медиуми.

Уапсени се сопственикот и проект-менаџерот на објектот во Абадан.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Иран и САД во Катар ги почнаа преговорите за иранската нуклеарна програма

А1он

Иран бара членство во БРИКС

Ана Ололовска

Катар ќе биде домаќин на индиректни разговори меѓу Иран и САД за обновување на нуклеарниот договор од 2015 година

Ана Ололовска

ОН: За три месеци во Иран извршени над 100 смртни казни

Ана Ололовска

Американски воен брод истрела предупредувачка ракета над ирански брод

А1он

Се урна борбен авион во Иран

Ана Ололовска