Мртов маж e пронајден со убодни рани во подрумот на луксузен хотел на Менхетен

Од:

49-годишен маж бил пронајден мртов со убодни рани на вратот во подрумот на луксузен хотел во долниот дел на Менхетен, соопштија полицајците.

Мажот не реагирал и бил онесвестен кога полицајците го нашле во бањата во подрумот на хотелот „Паблик“ нешто по 11 часот, соопштија властите и извори од органите на редот.

Починатиот, кој не бил регистриран гостин во хотелот, бил пронајден со нож покрај него, изјавиле извори за The Post.

Тој е прогласен за мртов на местото на настанот, а се уште не е јасно дали убодите со нож се убиство или самоубиство, велат од полицијата.

Канцеларијата на главниот лекар ќе ја утврди причината за смртта, соопшти NYPD. Истрагата е во тек, а идентитетот на мажот ќе биде објавен кога семејството прво ќе биде известено.

Телото на мажот било пронајдено по големата свадба на покривот на хотелот – каде престојот чинел помеѓу 200 и 400 долари за ноќ, изјавија гостите за The Post Sunday.

Имено, алармот во хотелот се вклучил во саботата навечер пред 23 часот, по што следело известување да се игнорира и дека нема вонредна состојба, изјавиле гостите.

Нејасно е дали алармот воопшто бил поврзан со прободувањето или моментот кога мажот се здобил со повредите од нож.

Би можело да ве интересира

Мртов маж пронајден во куќа во Драчево

Велешанец пронајден мртов кај дуќаните на Нов мост во Велес

Мртов маж пронајден во својот дом во Кочани

Македонски државјанин пронајден мртов во мотел во Урошевац

Горан Наумовски

Во куќа во Велес пронајден мртов маж

Во стан во Центар пронајден мртов маж

Горан Наумовски