Во куќа во Велес пронајден мртов маж

Од:

МВР извести дека вчера во 9.20 часот во СВР Велес било пријавено дека во сопствениот дом во населба Рачени бил пронајден починат Р.А.(74) од Велес. Л

екар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Бочварски од Велес: Вложивме 1,1 милион евра за подобрување на локалната патна инфраструктура во градот

Орце Костов

Советници во општина Велес од свој џеб купиле стакло за масата за венчавки во матичното

Орце Костов

Мртов маж пронајден во куќа во Драчево

Голема полициска акција во Велес, затекнати дилери на дрога

А1он

Условни казни за тинејџерите кои во Велес нападнаа полицајци

А1он

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Орце Костов