Медведев со најопсна закана досега: Украина ќе ја снема зошто никому не му е потребна

Од:

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, смета дека Украина ќе исчезне, бидејќи никому не му треба.

Според Медведев, на Европа не и е потребна Украина, бидејќи поддршката за Украина по налог на САД веќе им донесе на Европејците вистински финансиски и политички пекол – бегалци, инфлација, зголемување на цените на енергијата, што веќе доведе до експлозија на незадоволство во западните земји. и Источна Европа.

Медведев смета дека на Украина не и требаат САД и додава дека обичните Американци не разбираат што е Украина и каде е. Тој го поставува прашањето зошто естаблишментот во САД не се занимава со инфлација и проблеми во сопствената земја, туку со Украина и смета дека тоа прашање порано или подоцна ќе го постават граѓаните на САД.

Медведев смета дека на Африка и на Латинска Америка не им треба Украина и додава дека стотиците милијарди што САД ги троши за Украина би биле доволни за многу програми насочени кон социјалниот развој на латиноамериканските и африканските земји.

Рускиот функционер тврди и дека на Азија не и треба Украина, бидејќи, според него, азиските земји по примерот на Русија гледаат како се развиваат „обоени“ технологии, за да се елиминираат најголемите конкурентски сили.

Тие разбираат какво сценарио им подготви колективниот Запад, предводен од Америка, во случај на непослушност“, напиша Медведев.

Тој наведува дека Украина не и треба ниту на Русија и тврди дека „деловите на Русија наречени Украина во границите од 1991 година се само недоразбирање создадено со распадот на СССР“. Според Медведев, на Москва и треба „Голема Русија“.

„Конечно, Украина, на чело со нацистичката елита, не им е потребна ниту на сопствените граѓани“, тврди Медведев и додава дека затоа 20 милиони од 45-те милиони жители остануваат во Украина.

Според Медведев, Украинците се принудени да живеат во постојана вознемиреност и страв и да бараат подобар живот во други земји и континенти.

Би можело да ве интересира

Зеленски објави важна вест: Утре..

Каква е реалната ситуација на терен: За Украинците отчукува часовникот, нема големи шанси за пробив

Цените на нафтата паѓаат, Русија и Саудиска Арабија планираат да ја зголемат понудата

Русија: Уапсивме човек од Крим кој и даваше информации на Украина

(ВИДЕО) Путин се сретна со поранешниот командант на „Вагнер“: „Од сега па натаму работи за мене“

Украински дрон погоди руска електрана