Лажна дојава за бомба во индиски авион

Од:

Авион на Ер Индија, кој патуваше во САД, слета на аеродром во Лондон, поради закана од бомба, која беше лажна, изјави претставник на компанијата.

Тој додаде дека авионот подоцна го продолжил летот кон САД.

Дојавата за бомба е примена на аеродромот во Мумбаи.

Ер Индија претходно соопшти дека патничкиот авион од таа компанија од претпазливост слетал на аеродромот Станстед во Лондон, поради закана од бомба.

За време на слетувањето, авионот е придружуван од британски борбени авиони, а пистата на која слета кратко време беше затворена.

Би можело да ве интересира

Пожар во фабрика во Њу Делхи, 43 жртви

Индија: Убиени четири мажи осомичени за убиство и групно силување

Ана Ололовска

Најмалку 25 лица загинаа во поплави во Индија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бела токсична пена прекри една од најпознатите плажи во Индија

Ана Ололовска

Во Њу Делхи се продава кислород

Ана Ололовска

Далај Лама сам треба да избере свој наследник