Лажна дојава за бомба во индиски авион

Од:

Авион на Ер Индија, кој патуваше во САД, слета на аеродром во Лондон, поради закана од бомба, која беше лажна, изјави претставник на компанијата.

Тој додаде дека авионот подоцна го продолжил летот кон САД.

Дојавата за бомба е примена на аеродромот во Мумбаи.

Ер Индија претходно соопшти дека патничкиот авион од таа компанија од претпазливост слетал на аеродромот Станстед во Лондон, поради закана од бомба.

За време на слетувањето, авионот е придружуван од британски борбени авиони, а пистата на која слета кратко време беше затворена.

Би можело да ве интересира

Над 800.000 инфицирани со Ковид-19 во Индија

Ана Ололовска

Рекордни 26.506 нови случаи на Ковид-19 во Индија

Ана Ололовска

Нова снимка: Милошоски договара да се преврти камион со песок, за да се блокираат гласачите Албанци на аеродром

Ландов

Заев за разговорот со лажната Грета: Обидот за манипулација од пранкерите беше фатен

Ана Ололовска

Во Индија најмногу новозаразени за еден ден од почетокот на епидемијата

Ана Ололовска

Николоски договара сообраќајка со Јанакиески: Има два авиони Шиптари, трактор да се испреврти нешто

Ландов