Ќе се гради Титаник 2

Од:

Славниот брод Титаник конечно ќе добие своја реплика откако милијардерот Клив Палмер објавил дека планира изградба на Титаник 2.

Австралиецот уште пред две години го најави овој грандиозен проект, а соработничка во претставувањето на 4 ти декември ќе биде ќерката на поранешниот претседател на САД, Џ. Ф. Кенеди.

Првото патување на репликата на несреќниот брод ќе биде во 2016. година, а ќе плови од Кина до Саутемптон па до Њујорк.

Би можело да ве интересира

Врховен ги одби како неосновани барањата за преиспитување на пресудата за „Титаник“

Рочиштата на Титаник, Ласкарци и Жан Митрев одложени поради самиотот на ОБСЕ

Изборот на нови судии во Апелација, може да ги врати „Ласкарци“, „Титаник“ и „Талир“ од почеток

Првокласно мени од Титаник продадено за 75.000 евра

Горан Наумовски

Во завршните зборови Стефанова ќе каже дека застарело делото „злосторничко здружување“ во „Титаник“

Ново рочиште за „Титаник“: Законските измени го застаруваат делото „злосторничко здружување“

Александар Тодески