Камионџија добил три пати на лотарија за само 11 месеци

Од:

Камионџија (52) од Мериленд добил три пати на лотарија за само 11 месеци!

Ги пронашол своите среќни броеви и ги искористил за да освои вкупно 150.000 долари.

– На 13 април, анонимен добитник ја доби својата трета лотарија од 50.000 долари за 11 месеци – објави лотаријата во Мериленд.

Тој претходно освои две одделни награди од 50.000 долари во истото извлекување во мај 2022 година. За сите три свои добивки на лотаријата „Пик 5“, жителот на округот Чарлс играл исти бројки – 48548. За последната добивка вложил еден долар.

Тој ја сподели својата приказна под прекарот „Големиот победник“.

– Тоа се случи минатата година и се повтори. „Мојата сопруга рече „Ајде да го играме овој број“, а ние продолживме да победуваме“, рекол мажот кој сакал да остане анонимен.

Тој им кажа на службениците на лотаријата дека планира да продолжи да игра на лотаријата и по сите овие добивки.

– Цело време играм лотарија. Никогаш не знаеш. Не можеш да победиш ако не играш – додаде човекот.

Па, која е тајната на среќата на големиот победник?

Тој рече дека луѓето кои ги освојуваат нивните среќни броеви прават грешка и никогаш повеќе не ги играат.

Среќен камионџија планира да ја искористи својата добивка за да оди на одмор со сопругата.

Шансата да ја освоите наградата од 50.000 долари во играта Pick 5 е само 1 од 100.000.

Би можело да ве интересира

Над еден милион евра е премијата на Лото 7 на Државна лотарија

ВИДЕО: Инфлуенсер фрли милион долари од хеликоптер: Луѓето се тепаа за парите

Предраг Петровиќ

Постигната 7-ка во Кичево, вредна над 500.000 евра

Милиони Американци во надеж: Добивката на Мега милионс над милијарда долари

Предраг Петровиќ

Бонус игра за online учесниците на Лото 7 и Џокер овозможено од www.loto.mk

Ана Ололовска

Последното BMW X1 од бонус играта „Заврти еко скутер тркало“ ќе се вози низ Скопје

Ана Ололовска