Голем пожар на британски носач на авиони, има повредени

Од:

Повеќе од 10 морнари се повредени во огромниот пожар што го зафати британскиот носач на авиони HMS Queen Elizabeth!

Носачот на авиони вреден 3 милијарди фунти се запали минатата недела во Гленмалан на Лох Лонг во Шкотска, но дури сега е откриено дека членовите на екипажот се повредени, а 100 кревети изгореле.

Морнарите се повредени во пожар на палубата и во спалната соба. Се верува дека пожарот избувнал во единицата за климатизација минатиот петок околу 23 часот.

Носачот бил закотвен во Гленмалан за истовар на муниција.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Несреќа во Белград: Товарен брод удрил во чамец, се трага по две лица

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Нова драма во САД: Брод удри во мост, се излеа нафта, спасувачките служби го блокираа сообраќајот

Горан Наумовски

Браун: Повикот за помош спаси многу човечки животи во Балтимор

Вооружени мажи киднапираа брод кај Сомалија, судбината на екипажот е непозната

Нови напади во Јемен, експлозија во Црвеното Море: Погоден американски брод

Горан Наумовски

ВИДЕО: Мистериозен остаток од брод се појави на канадскиот брег