(ВИДЕО) Нова драма во САД: Брод удри во мост, се излеа нафта, спасувачките служби го блокираа сообраќајот

Од:

Речен брод денеска удри во мостот на островот Пеликан во Галверстон, Тексас. Како што пренесува Click2Houston, полицијата и другите спасувачки служби го блокирале целиот сообраќај.

Засега не е познато како дошло до судирот, ниту дали има повредени. Официјални лица рекоа дека нафтата се излеа од бродот по судирот.

Да потсетиме, слична несреќа се случи на крајот на март во Балтимор, кога брод удри во мостот „Френсис Скот Ки“ и целосно го урна.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Бајден прогласи состојба на голема катастрофа во Ново Мексико

Ослободена е невината жена која поминала 43 години во затвор во САД

Горан Наумовски

Во Лос Анџелес е издадена наредба за евакуација поради ширење на шумски пожар

(ВИДЕО) Избегната трагедија во забавниот парк Оукс: Се расипа „нишалото“, посетители висеа на 30 метри висина

Смит: И се заблагодарувам на Македонија за одвојувањето на два проценти од БДП за одбраната

Горан Наумовски

Ројтерс: Се намалува бројот на илегални преминувања на мексиканско-американската граница