ФБИ го отвори „досие Х“ за јавноста

Од:

Документ стар 63 година за НЛО кои што наводно се срушиле во пустина во Ново Мексико, како и тела на вонземјани кои што наводно се пронајдени, повторно го привлекуваат вниманието.

Од ФБИ изјавија дека документот од 1950 година е најпопуларен документ во нивниот систем Ваулт, електронската библиотека во која сите можат да гледаат одредени документи од минатото.

Со повеќе од милион прегледи, документот зборува за непотврдениот извештај кој ФБИ никогаш не го истражи.

Во документот се споменуваат три летала кои што во пустината ги пронашол воен пилот. Во сите летала се пронајдени тела кои што наликувале на луѓе.

Елена Георгиевска

Би можело да ве интересира

ФБИ: Кина е најголема закана за владеење на правото во САД

Драган Поповски

ФБИ отвори истрага за несреќата на хеликоптерот во кој загина Коби Брајант

Ана Ололовска

Словенечки медиум: ФБИ истражува сомнеж за перење на ирански пари во Словенија

А1он

Поранешен шеф на ФБИ призна за „пропусти“ на почетокт на руската истрага

Ана Ололовска

Трамп вели дека Вреј не може да ја поправи состојбата во ФБИ по критичкиот извештај

Ова се најбараните бегалци на светот: На листата се терористи и наркобосови

Ана Ололовска

Leave a Comment

16 + twelve =