Евакуирани три амбасади во Мадрид поради закана за поставена бомба

Од:

Амбасадите лоцирани во облакодер во Мадрид евакуирани се поради закана за поставена бомба.

Според шпанската полиција Амбасадата на Австралија добила телефонски повик со кој била известена дека во зградата е поставена бомба.

И Амбасадата на Велика Британија и на на Канада се лоцирани во висококатницата.

Би можело да ве интересира

Во Шпанија втор смртен случај од листерија

Во авион на шпански Евелоп повредени 14 лица поради турбуленции

Татјана Ташкова

Шпанија презема стотина мигранти од брод крај Лампедуза

Една жена почина, 56 хоспитализирани од инфицирано свинско месо во Шпанија

Тероризираните шпански туристи во Албанија се семејство на милионерот Галдон

Поради пожарите на Канарските Острови евакуирани 10 илјади лица

Ана Ололовска