Експлозија на гасоводот во Бангладеш, најмалку седум мртви

Од:

Најмалку седум лица загинаа, а 25 се повредени во експлозија на гасовод во југоисточен Бангладеш, соопшти денеска полицијата.

Од експлозијата во областа Читагонг, урната една зграда . Еден ѕид од зградата се урнал врз случајните минувачи.

Истрагата за причината за експлозијата е во тек.

Би можело да ве интересира

Најмалку 29 загинати при потонување на ферибот во Бангладеш

Ана Ололовска

Најмалку 50 лица се водат како исчезнати при потонување на ферибот во Бангладеш

Ана Ололовска

Најмалку 22 лица загинаа во циклон во Индија и Бангладеш

Ана Ололовска

Над Бенгалски Залив се формира досега најсилна бура

Ана Ололовска

УНИЦЕФ гради медицински центар за бегалците во Бангладеш

Ана Ололовска

Коронавирусот влезе во најголемиот бегалски камп во светот

Ана Ололовска