Експлозија на гасоводот во Бангладеш, најмалку седум мртви

Од:

Најмалку седум лица загинаа, а 25 се повредени во експлозија на гасовод во југоисточен Бангладеш, соопшти денеска полицијата.

Од експлозијата во областа Читагонг, урната една зграда . Еден ѕид од зградата се урнал врз случајните минувачи.

Истрагата за причината за експлозијата е во тек.

Би можело да ве интересира

Смртна казна за седуммина екстремисти за нападот во 2016 година врз кафуле во Дака кога беа убиени 20 лица

Ана Ололовска

Најмалку 15 загинати во железничка несреќа во Бангладеш

Ана Ололовска

Бројот на жртвите од бурата во Бангладеш се зголеми на 12 лица

Ана Ололовска

Во Бангладеш осудени 16 лица на смртна казна поради убиство на девојка

Ана Ололовска

Пожар од епски размери во Бангладеш, изгореа 15.000 домови

Ана Ололовска

Најлоша епидемија на денга треска во историјата на Бангладеш

Ана Ололовска