Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Бангладеш

Од:

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот на Бангладеш, соопшти Германскиот центар за геолошки истражувања (ГФЗ).

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, јавува Ројтерс.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.

Би можело да ве интересира

Бројот на загинати во пожарот во трговскиот центар во Бангладеш се искачи на 46

Два земјотреси за краток временски период денеска го погодија Приепоље

Горан Наумовски

Земјотрес почувствуван во Дебар и околината, епицентарот во Албанија

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтер ја погоди границата меѓу Киргистан и Кина

Земјотрес во Бугарија

Земјотрес почувствуван во Струга и околината

Горан Наумовски