Девет момчиња од Италија осомничени за групно силување

Од:

Италијанската полиција вчера уапси девет млади момчиња кои се осомничен за групното силување на две девојчиња на возраст од 10 и 12 години во градот Каивано во близина на Неапол.

Силувањето се случило во јули, а девојчињата наводно неколку пати биле силувании. Засега не се познати дополнителни информации за тоа како девојките се поврзани со напаѓачите или детали за идентитетот на напаѓачите.

Еден од деветмината уапсени снимил едно од силувањата и го пренесувал во живо, рече судијата за малолетници од Неапол. Седум малолетници и двајца тинејџери се уапсени, соопшти обвинителот.

Истражниот судија Умберто Лукарели рече дека осомничените „брутално ја искористиле слабоста и возраста на нивните жртви“.

Би можело да ве интересира

Скопјанец пријавил дека двајца малолетници го силувале неговиот малолетен син

Горан Наумовски

Во Италија врне снег, ветрот беснее, а се закануваат и поплави

Земјотрес ја потресе централна Италија

(ВИДЕО) Пронајден е лавот кој побегна од циркус во близина на Рим

Во Италија: Лав избега од циркус, се молат жителите да останат дома

Горан Наумовски

Maж во Аеродром се обидел да силува жена

Горан Наумовски