Скопјанец во МВР пријавил дека била силувана неговата малолетна внука

Од:

Полицијата извести дека вчера во 9.30 часот во СВР Скопје, 61-годишен скопјанец пријавил дека на подрачјето на Шуто Оризари врз неговата малолетна внука била извршена обљуба од страна на Е.С., со кого била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Скопје осомничен за обид за силување на девојче

Грција воведе жестоки сообраќајни казни: 1500 евра за пушење во возилото доколку во него има дете под 12 години

Орце Костов

Припадничка на косовската полиција е пронајдена мртва во куќа во Гњилане

Притвор за таткото од Крушевац кој се обидел да ја силувал 13-годишната ќерка

Одбележан 7 Мај – Денот на македонската полиција

А1он

Одбележан Денот на македонската полиција