Бар: Изборниот штаб на Трамп не соработувал со Русија

Од:

Американскиот секретар за правда Вилијам Бар на денешното претставување на преработениот извештај на специјалниот обвинител Роберт Малер истакна дека Руската Федерација се мешала во изборите во САД во 2016 година.

Но, Бар истакна дека нема индиции дека членови на изборниот штабот на актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп соработувалe со Москва.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Прв дел од руски ПВО систем испорачан во Србија

Ана Ололовска

САД: Русија шири дезинформации за новиот коронавирус

Ана Ололовска

Сандерс ја предупреди Русија да не се меша во американските избори

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лансирани ракети кон руски Сухој над Идлиб, пилотот успеа да ги избегне

Предраг Петровиќ

Трамп ќе ја промовира кампањата за претседателските избори на Јутуб

Ана Ололовска

Песков: Лажни се наводите на американските разузнавачи дека Русија се меша во кампањата во САД

Ана Ололовска