Авион се урна во близина на станбен комплекс во Атланта

Од:

Авион се урна во близина на станбен комплекс во Атланта, во близина на автопатот.

– Спасувачките екипи се наоѓаат на местото на несреќата, рече капетанот на округот Декалб, Деон Бентли.

Засега не е познато кој тип авион се урнал, ниту дали има повредени.

Би можело да ве интересира

Спорна дозволата на една третина од пилотите во пакистанска авиокомпанија

А1он

Осуммина загинати при експлозија на авион во Манила

А1он

Пилотот на авионот, во кој беше Емилијано Сала, немал дозвола за летање

Aleksandar Petrovski

Анкета: Европејците, Кинезите и Американците подготвени помалку да патуваат со авион заради заштита на климата

А1он

Најточни и најбезбедни авиокомпании во светот

Ана Ололовска

Најмалку 15 загинати во пад на авион „Антонов“ во Западен Дарфур