Американското разузнавање тврди дека Русија повторно сака да му помогне на Трамп на изборите

Од:

Американските разузнавачки служби предупредуваат дека Русија се обидува да се вмеша во изборите во САД за Трамп повторно да победи.

Изворите ја поделиле оваа информација со медиумите по состанокот во Белата Куќа со разузнавачкиот одбор.

Трамп наводно бил бесен бидејќи на состанокот присуствувал и човек кој го водел процесот за отповикување на Трамп и демократите можат да ја искористат информацијата против него во кампањата.

Американските разузнавачите истакнаа дека Русија се мешала и во изборите во 2016 година со цел да предизвикаат хаос во изборниот процес.

Би можело да ве интересира

Њујорк го тресе епидемија, градоначалникот и гувернерот бараат итна помош од Вашингтон

А1он

Русија ги запира сите летови за враќање на Руси од странство

А1он

„Тагешпигел“: САД пресретнале заштитни маски наменети за Германија

А1он

ВИДЕО: Зголемена продажбата на огнено оружје во САД во време на пандемијата

А1он

За две недели во САД околу 10 милиони луѓе останале без работа

Ана Ололовска

Пентагон купува 100.000 кеси за телата на умрените нод коронавирусот

Ана Ололовска