ВИДЕО: Сè повеќе измамени граѓани – „Скен“ ги открива сценаријата што ги користи „Ало, мафијата“

Од:

Организираните измами земаат сè поголем замав и минуваат граници. Само годинава во Македонија има над 20 случаи на измамени граѓани преку телефон. Измамниците се и македонски граѓани, но и организирани банди од Бугарија.

dobivaj vesti na viber

Кога ќе смислат нова успешна шема, измамниците ја пресликуваат во сите околни земји. „Скен“ ги анализира сите најнови случаи на измама во соседството.

Освен оваа со телефонски повик за сообраќајна несреќа, еве кои се следни на кои треба да внимавате.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ќе го умрат ли Боки 13 во затвор? Во какви услови живеат затворениците во Идризово

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: 20 години нè трујат со жива – ја има во почвата, воздухот, подземните води, а допрва ќе испитуваме каде и колку

Анита Петровска Рајковиќ

Проверете си: „Телеком“ ги зголеми сметките, а рокот од 30 дена да реагирате истекува за некој ден

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Трошат наши пари, а за отчет како да им брцаш в џеб – Политичарите сè поарогантни

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Цени растат – плати исти, кој се богати додека граѓаните тонат во сиромаштија?

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Путин го крена светот на нозе – НАТО се мобилизира, страв од нуклеарки

Анита Петровска Рајковиќ