Скен: Пишман Македонија – кажавме НЕ ама водиме тајни преговори со Бугарија

Од:

Навидум го одбивме францускиот предлог ама тој се уште е во игра. По нашето „НЕ“ во Брисел сега се спушти топката и се смени реториката.

Министерот Османи, вели францускиот предлог не е отфрлен во целост, туку само спорниот дел, опозицијата обвинува за тајни преговори во Софија, а почнаа да излегуваат и експерти за кои францускиот предлог и не е така лош и Македонија не смее да го пропушти.

Што може да очекуваме сега од ЕУ? Преговарачка рамка или ЈАМКА?

Гледајте во анализата на Скен.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Казни ако ширите лаги дури и да не сте знаеле – како да се заштитите?

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Видео од позната игрa место од Украина, ТВ објавија, експерти коментираа – лаги на кои наседнаа сите

(ВИДЕО) Го убив мажот, ме тепаше – A1он со жените зад решетки

Катица, Јанкулоска, Боки – како познатите затвореници се однесуваат во затворот?

(ВИДЕО) A1он во Идризово: Бегствo од затворот – Тунелот пропадна, но не и обидите

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Се повеќе случаи на педофилија и силување малолетници – Безбедни ли ни се децата?