Подгответе се за празниците: Список на нови божиќни филмови

Од:

Се наближува времето на новогодишните празници, па секој ден почнаа да се појавуваат зголемен број нови божиќни филмови. Изборот е на четири перспективни филмови.

На почетокот на декември започнува божиќното лудило (ако веќе не е почнато). Доволно е малку постудено време за да почне да се размислува за божиќната атмосфера, подароците, патувањата и секако филмовите. Без разлика дали е чувствувото на еуфорија или треба дополнително засилување, гледањето божиќни филмови е совршен потег во овој период од годината.

Best. Christmas. Ever!

Божиќ. Најдобар досега! Веќе пристигна.

Candy Cane Lane

Candy Cane Lane доаѓа на Prime Video на 1 декември.

Dashing Through the Snow

Dashing Through the Snow пристигна на 17 ноември на каналот Disney+.

Family Switch

Familz Switch пристигнува на 30 ноември, а може да го погледнете на Netflix.

Би можело да ве интересира

Филмот „Наполеон“ конечно ќе ја види светлината на денот

Предраг Петровиќ

Режисери и продуценти бараат да не се крати буџетот за филм – упатија писмо до Министерството за култура

А1он

„Бизнисот на задоволството“ во друштво на Оскаровци

Пол Мескал глуми во филм кој ќе се снима повеќе од 20 години

Горан Наумовски

Интернационална премиера на филмот „Досие Иднина“ на филмскиот фестивал во Нанси

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка