zvonko kostovski

Македонија

Костовски во „Таргет-Тврдина“: Мијалков ми рече или ќе признаеш или ќе лежиш 15 години

А1он
Сведокот Ѕвонко Костовски на денешното рочиште во Кривичниот суд за предметот „Таргет-Тврдина“ рече дека бил откриен дека ги снимал материјалите од скајп комуникацијата од запленетите
Македонија

СЈО нема кривично да го гони Звонко Костовски во предметот „Пуч“

А1он
Специјалното јавно обвинителство во шестиот шестмесечен извештај за сработеното, објави дека донело решение за непреземање на кривично гонење на обвинетиот Звонко Костовски, за кривичното дело