zugic

Македонија

Нова снимка: Не се бориме со Заев туку со Вашингтон и Брисел, ова се зборовите на Мицкоски

А1он
Втора аудио снимка со фотографија од Јелена Жугиќ, претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, по пет денови е објавена на „Јутуб“.
Македонија

Аудио снимка со фотографија од Јелена Жугиќ: Албанците го окупираат Бутел, ќе има федерализација и кампови за бегалци

Разговор со наслов „Жугиќ против Албанците“, а со фотографија од актерката и претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ, е
Македонија

(ВИДЕО) Жугиќ: Со новиот буџет на град Скопје ќе нема почист воздух, ќе нема нови булевари и ќе нема позелени површини

А1он
Градоначалникот Шилегов, поддржан од владејачкото мнозинство во Советот на градот Скопје донесоа неразвоен, мегаломански и непродуктивен буџет. Градот Скопје ќе потроши над 6.5 милијарди денари,
Македонија

(ВИДЕО) Јовановски: Ја сменија Жугиќ само затоа што била ударна тупаница на Груевски

А1он
Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Крсто Јовановски денеска од собраниската говорница застана во одбрана на неговата колешка Јелена Жугиќ која вчера беше сменета од директорското место