zivotni

Магазин

Жена во Мелбурн починала од мачкина гребаница

А1он
Една повозрасна жена од Мелбурн, Австралија, починала откако нејзината мачка ја изгребала, а потоа ѝ ја излижала раната. Како што објави „Хералд сан”, бабичката била
Магазин

Морските ластовички се побројни во Албанија

А1он
Во Албанија откриена е колонија на морска ластовичка која претставува до 3,3 отсто од популацијата на европскиот континент од ваков вид. Здружението „Птици на Албанија“
Магазин

(ВИДЕО) Тргнал да се „олесни“ па паднал во шахта: Додека го извлекувале видел дека има уште некој во дупката

А1он
Непознат маж паднал во шахта кога најверојатно тргнал во тој правец, за да мокри, пишува порталот НС уживо. Девојките кои виделе дека човек паднал во
Свет

Во Франција прв случај на инфекција на мачка со новиот коронавирус, ја заразил сопственикот

А1он
Франција соопшти за прв случај на зараза со новиот коронавирус на мачка, најверојатно, заразена од нејзиниот сопственик. Тоа го соопшти денеска Институтот за ветерина во
Магазин

Розовите фламинга го преплавија западното крајбрежје на Албанија

А1он
Карантинот во кој е Албанија поради пандемијата со Ковид-19 се чини дека донесе придобивки за животинскиот свет и животната средина. Во земјата позитивен ефект е
Свет

Поради сиромаштијата од коронавирусот се зголемува ловокрадството во светот

А1он
Поради кризата со новиот коронавирус може да дојде до зголемување на ловокрадството бидејќи голем број локални средини во светот останаа без приходи. Активистите велат дека