zastitni maski

Македонија

МВР вели дека ја истражува „роденденската забава“ без маски на челниците на ДУИ

А1он
Министерството за внатрешни работи денеска добило пријава за случајот со прославата на роденденот на лидерот на ДУИ Али Ахмети вчера во новите простории на Министерството
Регион

ВИДЕО: Загрепчани празнуваат во гужви, без маски и со жива музика, ечи „Јовано, Јованке“

А1он
Според денешните снимки кои ја пренесуваат атмосферата на Бадник во Загреб, жителите на хрватскиот главен град како да заборавиле дека има пандемија. На популарниот Цветен
Свет

ВИДЕО: Скопјанец им нуди на Канаѓаните заштитни маски од автомат

А1он
Едвин Муминовиќ е роден во Скопје, а живее во канадскиот град Ванкувер, каде од неодамна ја постави првата продажна машина за заштитни маски, дезинфициенси и
Магазин

ВИДЕО: Заштитна маска од бело злато и дијаманти се продава во Русија

А1он
Компанијата „Моци“ од Санкт Петерсбург, Русија, создаде луксузна заштитна маска за оние со подлабок џеб и префинет, скап вкус. Станува збор за маска за лице
Македонија

Прилепски актер претепан поради коментар за неносење заштитна маска

А1он
Прилепскиот актер Михајло Миленкоски преживеа трауматично искуство, зашто во маркет во Прилеп укажал да не се пуштаат луѓе кои не носат заштитни маски, оти е
Свет

23 милиони неисправни заштитни маски увезени во Европската унија

А1он
Во Европската унија заклучно со средината на септември биле откриени речиси 23 милиони увезени неисправни заштитни маски, потврди Европската комисија. Еврокомесарот за правда го известил
Македонија

Санкционирани 206 возачи во Скопје, 77 за неносење заштитна маска

А1он
Полицијата во текот на вчерашниот ден при контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје изрекла вкупно 206 мерки, од кои 77 за