zamrznati ceni

Економија

Ковачевски: Направени проверки кај 20 големи увозници, наводите ќе бидат соопштени наскоро

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски ја поздрави вчерашната владина Одлука со која се ревидираа дел од замрзнатите цени на овошјето и зеленчукот. Тој информира дека се направени
Економија

Се очекува одлука од Владата за корекција на замрзнатите цени кај зеленчукот и овошјето

А1он
Владата денеска треба да донесе одлука со која ќе се ревидираат дел од замрзнатите цени на овошјето и зелечнукот. Како што најави министерот за економија
Економија

Бектеши: Трговците со овошје и зеленчук ќе мора да обезбедат 70 отсто од потребите за домашниот пазар

А1он
Трговците кои продаваат овошје и зеленчук да прибавуваат и продаваат 70 проценти од количините што ги продале во јануари и февруари. Ова е Одлуката што
Економија

Во Владата попладнево координативен состанок околу одлуката за замрзнување на цените на овошјето и зеленчукот

А1он
Во Владата попладнево ќе се одржи координативен состанок околу замрзнувањето на цените на овошјето и зеленчукот. Состанокот е свикан на барање на премиерот, а на
Економија

Стапи во сила одлуката за замрзнување на цените на повеќе видови овошје и зеленчук

А1он
Во трговијата на мало од денеска килограм свежи домати може да се продава најмногу за 70 денари за килограм, свежите краставици до 75 денари за
Економија

Утре утврдување највисоки цени на дел од зеленчукот и овошјето

А1он
Домати, крастивици, кромид, карфиол, пипер, грав, леќа, банани, портокали, мандарини и лимон, се дел од зеленчукот и овошјето за кои утре ќе се утврдуваат највисоките
Економија

Бектеши: Ќе предложиме замрзнување на цените на зеленчукот и овошјето

А1он
Министерството за економијата направи анализи и ќе достави предлог одлука до Владата на следната седница да одреди замрзнување на цените на зеленчукот и овошјето, најави
Економија

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

А1он
Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови. Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно
Економија

Намалени и замрзнати цените на тоалетната хартија, влажните марамчиња, пелените и хигиенските влошки

А1он
Од денеска треба да почне примената на владината Одлука со која за 13 отсто се намалуваат и се замрзнуваат цените на тоалетната хартија, хигиенските влошки,