vlatko stefanovski

Култура

Влатко Стефановски награден со најголемото дискографско признание во Хрватска

А1он
За исклучителни дискографски достигнувања во музиката, Влатко Стефановски, македонскиот музички амбасадор и еден од најзначајните гитаристи и кантавтори во регионот, го доби најголемото дискографско признание
Култура

Влатко Стефановски на регионална турнеја

А1он
Музичкиот уметник со светско реноме, гитаристот Влатко Стефановски тргнува на регионална турнеја. На концертите, покрај добро познатите хитови, ќе претстави и ново, реномирано студиско издание
Култура

На летната сцена на Кинотека ќе се проектира концертот на Влатко Стефановски во „Лисински“

А1он
Во Кинотеката на Северна Македонија, на летната сцена „Мирно лето“ в четврток започнува циклусот „Концерти во Кинотека со Croatia Records“, кои оваа установа ги реализира
Култура

Албумот „Taftalidze Shuffle“ на Влатко Стефановски номиниран за Европската награда Импалина

А1он
Албумот на Влатко Стефановски – „Taftalidze Shuffle“, објавен за најголемата регионална дискографска куќа „Croatia Records“, е меѓу 25-те номинирани албуми од сите делови на Европа
Култура

Претставен новиот албум на Влатко Стефановски – „Тафталиџе шафл“

А1он
Новиот албум на Влатко Стефановски – „Тафталиџе шафл“ беше претставен како дел од вчерашниот онлајн новогодишен настан на „Арс Ламина“ и „Литература.мк“. – Сакам да
Култура

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

А1он
Новиот албум на гитаристот Влатко Стефановски „Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува соработката со дискографска куќа „Croatia Records“, ќе биде објавен утре, 20 -ти ноември.
Македонија

Реновирање да, друго не, порача Влатко Стефановски за Универзална, покрената и петиција за спас на салата

Маја Илиевска-Пачемска
Гитаристот Влатко Стефановски преку „Инстаграм“ побара да не се чепка храмот во кој настапиле бројни уметници од земјава и странство. И тој смета дека Универзална
Култура

(ВИДЕО) Стефановски: Уметноста гради мостови, а политичарите се занимаваат со инфраструктура

А1он
Ние, луѓето од уметноста, градиме мостови, јас можам да напишан песна, а не да направам пат, тоа е работа на политичарите, изјави за бугарската новинска