antoni pesev

Економија

Пешев: Она што беше ветено пред изборите од партиите кои ќе формираат влада очекуваме да го испорачаат во пракса за реалниот сектор

А1он
Очекуваме во делот на даночната политика да не се променат и ако не се олеснува даночната политика барем да остане на нивото на коешто сме
Економија

Средба Герасимовски-Пешев: Посети во компании за поголема заштита на правата од индустриска сооственост

А1он
Директорот на Државниот завод за индустриска сопственост, Горан Герасимовски, денеска оствари работен состанок со Антони Пешев, извршен директор на Стопанска комора на РСМ, на кој
Македонија

Реновирање да, друго не, порача Влатко Стефановски за Универзална, покрената и петиција за спас на салата

Маја Илиевска-Пачемска
Гитаристот Влатко Стефановски преку „Инстаграм“ побара да не се чепка храмот во кој настапиле бројни уметници од земјава и странство. И тој смета дека Универзална