tvoja partija

Македонија

Твоја Партија ги осудува изјавите на Груби, Бектеши и Касами за вработување Албанци и двојазичност во приватните компании

А1он
Твоја Партија остро ги осудува изјавите од првиот вицепремиер Артан Груби и министерот за економија Крешник Бектеши за субвенционирање на приватни компании кои ќе вработуваат