tupanceski

Македонија

Тупанчески за сликите на Абази со ДУИ: Времето ќе покаже дали овие претпоставки имаат реална основа

Кристијан Ландов
Министерот за правда, Никола Тупанчески, ги видел фотографиите на новиот обвинител кој ќе шефува со обвинителите кои гонат организиран криминал и корупција Ислам Абази со
Македонија

Тупанчевски: Имаме план како да ги пополниме места на судиите и обвинителите кои заминуваат во пензија

А1он
Eдинственото решение кое што ни останува е да се направи внатрешна реорганизација во судството и јавното обвинителство, затоа што во нашата држава има судови и
Македонија

Владата и Грковска замолчеа по лагите на Тупанчески, не одговараат дали е тоа стратегија за да се заборави аферата

Кристијан Ландов
Наместо санкционирање на министерот за правда, Никола Тупанчески, институциите решија да молчат и да не одговараат ниту на прашања, мислејќи дека така ќе се заборави
Македонија

Тупанчески тврди дека фактурата за сместувањето ја добил на 24. март пред да отпатува, а тогаш бил втор ден во Палермо

Ако фактурата за сместувањето (аранжманот), министерот за правда Никола Тупанчески ја добил на 24. март, како што самиот кажа, би значело дека му била испорачана
Македонија

Тупанчески и натаму контра Етичкиот кодекс: За Палермо тврди дека платил сам, ама докази нема

Освен што не сака да се докажува со јавноста, министерот за правда Никола Тупанчески не одговара зошто не и се оправдал на Владата за неговото