toploten bran

Македонија

Поради топлотниот бран се препорачува ослободување од работа на бремените жени и постарите лица

А1он
По прогласувањето на портокалова фаза на територијата на цела држава до 14 август годинава, поради топлотен бран, Министерството за труд и социјална политика ги повика
Македонија

Земјава во портокалова фаза, да се избегнува директно изложување на сонце

А1он
Сончево и топло, со слаб до умерен ветер од јужен правец, максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска,
Македонија

МТСП: Работодавачите да ги почитуваат препораките за работа во топлотен бран

А1он
Министерството за труд и социјална политика информира дека во периодот од 4 до 6 август 2017. година, Државните инспектори за труд – од областа безбедност