toni bler

Свет

Поранешните британски премиери Блер и Мејџор го критикуваат планот на Џонсон

А1он
Поранешните премиери на Велика Британија Тони Блер и Џон Мејџор го критикуваа планот на актуелниот шеф на британската Влада Борис Џонсон дека, за да ги
Свет

Тони Блер предупреди за нова „Студена војна“ во светот

Горјан Грнчаровски
Поранешниот британски премиер, Тони Блер предупреди за појава на нова „Студена војна“ со Кина. Според најновата анкета околу 60 отсто од Британците го обвинуваат Пекинг