tanusevci

Македонија

Полицијата запре комбе полно со расипана храна, возачот е уапсен

А1он
Граничната полиција на патот кон скопското село Танушевци запрела комбе натоварено со прехранбени производи, за кои подоцна било утврдено дека се небезбедни. Возачот е приведен,
Македонија

(ВИДЕО) Тодев: Полицајците во Танушевци и Гошинце немаат вода за пиење

А1он
Првиот човек на Независниот полициски синдикат изјави дека полицајците во караулите Танушевци и Гошинце немаат вода за пиење и се снаоѓаат сами полнејќи вода од