Полицијата запре комбе полно со расипана храна, возачот е уапсен

Од:

Граничната полиција на патот кон скопското село Танушевци запрела комбе натоварено со прехранбени производи, за кои подоцна било утврдено дека се небезбедни. Возачот е приведен, соопшти МВР.

„На 14.07.2021 околу 15.00 часот од полициски службеници од РЦ ГР Север на место викано „Две чешми“, на регионалниот пат Скопје-с.Танушевци, бил приведен Б.Ш.(35) од Скопје. При преглед на товарно возило „мерцедес спринтер“, кое го управувал, биле пронајдени околу 170 пакети со прехранбена стока, без декларација. Известен бил Јавен обвинител и инспектори од Агенцијата за храна и ветерина, кои по преземени мерки и активности констатирале дека станува збор за небезбедна храна, која ќе биде уништена, а по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Во Липково откриени 52 илегални мигранти од африкански и азиски земји

А1он

Кумановчанка била нападната во својот дом од лице кое лажно и се претставило дека работи за кабелски оператор

А1он

Приведен дилер од Куманово, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Полицијата со пријава за сопственик на коњ што самиот се движеше по автопат

Ана Ололовска