tachi

Македонија

Тачи и Мијалков на 24 април седнуваат на обвинителна клупа за „Титаник 2“

А1он
На 24 април почнува судењето за Мендух Тачи, Сашо Мијалков, и поранешните членови на Државната изборна комисија, Сашо Срцев, Бедредин Ибраими, Анета Стефановска и Влатко
Македонија

(ВИДЕО) Тачи: Груевски и Ахмети се договорени за Влада, Алијанса ќе ги поддржи

А1он
Никола Груевски и Али Ахмети се договориле за Влада и тоа е единствената вистина, рече лидерот на ДПА во оставка, Мендух Тачи. Тој рече дека