svadba

Магазин

ФОТО: Се венчаа принцот на Луксембург Гијом и белгиската грофица Стефани

А1он
Луксембуршкиот принц Гијом и белгиската грофица Стефани де Ланој, денеска се венчаа во катедралата Нотр Дам во Луксембург, а свечената церемонија на крајот заврши со
Магазин

ФОТО: Свадбата на Сашко Коцев

А1он
Сашко Коцев, познатиот македонски актер,  од саботата и официјално е во брак. Тој ја побара својата девојка, Смиљана Бундевска, за жена на овогодинешната манифестација „Златна Бубамара“.
Магазин

ФОТО: Е ова е кралска свадба! Султанот од Брунеи ја омажи ќерката

А1он
Со церемонија како од преданијата за арапските ноќи, Султанот од Брунеи, ја омажи својата ќерка, 32 годишната Хафизах Сурулу Боликах со 29 годишниот Онгриан Хаџи
Магазин

Ќе се мажи Андријана Будимир

А1он
Поранешната ракометарка Андријана Будимир деновиве ја прослави својата веридба. Нејзиниот избраник е скопскиот менаџер Јохан. За Андријана ова ќе биде прв брак, а нејзиниот вереник
Магазин

43-годишна Хрватка се венча со 16-годишно момче, кое денеска тргна на училиште

А1он
Пред матичарот во Пертхолздорф во близина на Виена кон крајот на минатата недела „судбинското да“ го изговорија 16-годишен ученик и неговата поранешна наставничка, екс тренер