superkup

Спорт

Фудбалерите на Манчестер пристигнуваат во 12:55 часот, Реал во Скопје слетува во 13:35 часот

А1он
Главниот град на Република Македонија, Скопје, денеска и утре ќе биде во фокусот на вниманието на светската фудбалска јавност. На Националната арена „Филип Втори“ утре
Магазин

Дводневна музичка програма за Суперкупот во неутрална фан зона на плоштад

А1он
Град Скопје во соработка со УЕФА, партнерите на УЕФА и ФФМ подготви музичка програма и активности во неутралната фан зона на плоштад „Македонија“ по повод
Македонија

Калето во Скопје во боите на УЕФА Супер Купот

А1он
Во пресрет на УЕФА Супер Куп 2017 на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје Градот покрај подготвеното информативно видео и бројните активности кои се планирани
Спорт

Платформа за бесплатно сместување во Скопје за УЕФА Суперкупот

А1он
Огромниот пораст на цените за сместување во хотелите во Скопје, но и во Македонија поради претстојниот УЕФА Суперкуп, инспирираше неколку млади луѓе да почнат акција
Спорт

Чапекоенсе го победи Атлетико во „Натпреварот на благодарноста“

А1он
Фудбалерите на Чапекоенсе го победија Атлетико Насионал со 2:1 во првиот натпревар од Суперкупот на Јужна Америка, кој помина во одбележувањето на авионската несреќа во