superkup

Спорт

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

А1он
Ливерпул го освои четвртиот европски Суперкуп во својата историја, откако победи со 5:4 (2: 2 во регуларното време), по изведување на пеначи на „Водафон арената“
Спорт

Јавното обвинителство се спогодило со петте приведени лица за препродавање билети за Суперкупот

А1он
Основното јавно обвинителство – Скопје постапуваше по поднесени три кривични пријави од Министерството за внатрешни работи против пет лица осомничени за сторено кривично дело –
Спорт

Ѓорѓиоски: Скопје и Македонија неколку дена беа центар на светската спортска јавност

А1он
По одржаниот натпревар во Супер купот на УЕФА до јавноста се обрати и претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски, кој оцени дека Македонија
Спорт

Реал Мадрид ја одбрани титулата во Суперкупот на УЕФА

А1он
Реал Мадрид е освојувач на УЕФА Супер купот. Актуелниот европски шампион Реал Мадрид вечерва во преполната Национална арена „Филип Втори“ во Скопје ја победи екипата
Македонија Спорт

(ФОТО) Наместо фудбал, на плоштад се гледаа реклами

А1он
Плоштадот „Македонија“ беше местото каде што се упатија фудбалските фанови во Скопје кои што не успеаја да набават билет за натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и
Македонија

(ВИДЕО) Богдан Илиевски: Не менувам политичка партија, ниту фудбалски клуб

А1он
Угосителските објекти во центарот на Скопје вечерва се преполни, атмосферата вжештена, а еуфоријата на зависно ниво. Помѓу навивачите во кафулињата и во тие што одеа
Спорт

Приведени четворица странски државјани за препорадавање билети за Суперкупот

А1он
Денеска на плоштадот Македонија биле приведени четворица странски државјани поради недозволно препродавање билети за Суперкупот, соопштија од МВР. Двајца англиски државјани им препродале карти на