superkup

Македонија

Заслугите за одржување на Суперкупот во Скопје Груевски си ги препиша себе си

Виктор Јованов
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој повеќе од два месеци е во опозиција, успесите кои и се случуваат на Република Македонија по заминувањето на неговата
Спорт

Зидан: Роналдо е подготвен да игра, но дали тоа ќе биде од првата минута ќе видиме

А1он
Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан потврди дека првата ѕвезда на „кралскиот клуб“, Кристиано Роналдо е подготвен да игра, но колку ќе биде решено пред
Спорт

Рамос: Утре повторно ќе имаме состанок со „историјата“

А1он
Актуелниот европски шампион Реал Мадрид е подготвен за претстојниот меч против Манчестер Јунајтед во УЕФА Супер купот. „Кралскиот тим“ во Скопје допатува во најсилен состав,