superkup evropa

Спорт

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

А1он
Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази