superkup na evropa

Спорт

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

А1он
Тренерот на Севиља, Хулен Лопетеги тешко го проголта поразот од Баерн (Минхен) со 1:2 во финалето на Суперкупот на Европа. Тој рече дека ваквите порази
Спорт

Баерн по вторпат во клупската историја го освои Суперкупот на Европа

А1он
Европскиот шампион Баерн Минхен вечерва го победи освојувачот на Лига Европа, Севилја во Суперкупот на УЕФА со 2:1 по продолженијата. Шпанците го отворија резултатот со