sud

Македонија

Се сретнаа Љубе и Велија пред основниот суд

А1он
Случајно пред кривичниот суд во Скопје денеска се сретнале Љубе Бошкоски и Велија Рамковски. Љубе Бошкоски чекал три часа во полициско комбе пред судот на
Македонија

Сослушан заштитениот сведок за убиството на Марјан Тушевски

А1он
До доцна синоќа траело испитувањето на заштитениот сведок на обвинителството за случајот со убистото на Марјан Тушевски. Според сознанијата на А1, сведокот ФФ 15, спомнал
Македонија

Полицијата почна да приведува новинари на суд

А1он
Нов удар врз слободата на печатот. Полицијата почна да приведува новинари на нивните работни места. Покана за судско рочиште не сме добиле, тврди новинарката Искра