stip

Македонија

Штип изготвува нов Генерален урбанистички план

А1он
Штипското претпријатие „Штип проект“ во наредните седум месеци ќе работи на изготовка на новиот Генерален урбанистички план (ГУП). Директорот на ЈП „Штип проект“, Александар Шумански
Македонија

Штипјани на протест против режимот на Груевски

А1он
Штипјани вечерва излегоа на улиците за да го изразат својот отпор против, како што велат, ненародната власт. Граѓаните сакаат враќање на демократијата и демократските вредности.
Македонија

Во Штип се обележуваат паркинг местата во центарланото градско подрачје

А1он
Во централното градско подрачје во Штип се пребројуваат паркинг местата во централното градско подрачје со цел да се среди сообраќајниот хаос. Директорот на ЈП „Стипион
Македонија

(ВИДЕО) Момчилова: Зошто власта гостува само во „Јади бурек“?

А1он
„Ако диктатурата е факт, тогаш револуцијата е обврска“, порача вечерва од Штип, професорката по физичко воспитување Слободанка Момчилова. „Зошто единствената емисија во која гостуваат е
Македонија

(ВИДЕО) Коцев: Македонците се борат за своите правидини

А1он
Кандидатот за градоначалник на Штип од редовите на опозицијата Здравко Коцев зеде збор на Граѓанскиот парламент вечерва и говорот го започна со македонската химна. Тој