sport

Спорт

Поповски оствари средба со репрезентативците кои ќе настапат на Олимпијадата за глуви

А1он
Директорот на Агенцијата за млади и спорт Лазар Поповски денеска организираше прием за македонските спортисти што ќе учествуваат на 22-те „Дефолимпикс“ – Олимпијадата за глуви.
Македонија Спорт

Македонските спортски легенди се дружеа со учениците од Кисела Вода

А1он
Во организација на општина Кисела Вода и на иницијатива на градоначалникот Марјан Ѓорчев, македонските спортски легенди денеска другаруваа со младите спортски таленти од оваа општина.