sojuz na stopanski komori

Економија

Десет компании го добија признанието „Македонски квалитет 2018“

А1он
Десет компании денеска го добија признанието „Македонски квалитет 2018“ што традиционално, четврта година, го доделува Сојузот на стопански комори. Манифестацијата се организира под покровителство на
Економија

Заев на деловен појадок со Сојузот на стопански комори: Ќе обезбедиме еднакви услови за домашните и за странските компании

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со Заменик претседателот на владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев,