sojuz na borcite

Македонија

Заев упати телеграма со сочувство за смртта на првоборецот Раде Гогов

А1он
Премиерот Зоран Заев упати телеграма со сочувство до семејството на првоборецот и носител на партизанска споменица 1941 Раде Гогов. -Во овие моменти на семејна тага
Македонија

(ВИДЕО) Заев: АСНОМ останува и во Уставот и во државничките вредности

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, на покана на Главниот одбор на Сојузот на борците од Народно-ослободителната антифашистичка војна на Македонија (СБНОАВРМ), како