ski

Спорт

ВИДЕО: Доминик Парис ја израдува Италија со првото место на спустот во Бормио

А1он
Италијанскиот Доминик Парис победи на спустот во Бормио, дел од Светскиот куп во алпскоскијање. 30-годишниот Парис даде време од 1:49,56 минути. Тој беше побрз за
Спорт

ВИДЕО: Ледечка го освои првиот спуст во сезоната со историско достигнување

А1он
Естер Ледечка победи на првиот спуст кај дамите за Светскиот куп во ски-алпските дсциплини. Скијачката од Чешката Република, која исто така се натпреварува во сноубординг,
Спорт

Стох победи во Бишофсхофен и ја освои Новогодишната турнеја

А1он
Камил Стох од Полска победи на последната станица на Новогодишната турнеја, скокалницата во Бишофсофен, и го освои првото место во вкупниот пласман на престижното натпреварување
Спорт

Даниел Андре Танде победи на третиот дел од турнејата „Четири Скокалници“

А1он
Норвешкиот ски-скокач Даниел Андре Танде победи на третиот дел од турнејата „Четири Скокалници“ која со одржа во Инсбрук, Австрја. Заоради лошо време и силен ветар